Allt inom skidskytte - utrustning- tillbehör- reservdelar

Anschutz 1827F Fortner reservdelar

  • 0.00 SEK

Anschutz 1827F Fortner reservdelar. Här hittar du benämning och priser på alla Anschutz 1827F Fortner reservdelar. Beställ genom att skicka mejl till jorgen@ski

Finns på fjärrlager vilket gör att leveranstiden blir lite längre.

Dela

Anschutz 1827F Fortner reservdelar. Här hittar du benämning och priser på alla Anschutz 1827F Fortner reservdelar. Beställ genom att skicka mejl till jorgen@skidskytteexperten.se där du anger artikel nr och antal du önskar köpa.


Nr

Art nr

Antal

Benämning
Pris

1

1080150

1

Bolt assembly


1080160

1

Bolt assembly, left

2

1030610

1

Spring clamp

119

3

1030190

1

Extractor

186

3a

1030210

1

Cartridge retainer

186

4

1033470

1

Bolt body


1065650

1

Bolt body, left

5

1033510

1

Connecting nut

631

6

1033590

1

Front spring support

397

7

1033500

1

Striker spring

79

8

1080190

1

Catch bolt

328

9

1028300

1

Compression spring

59

10

1080200

1

Locking receiver


1080210

1

Locking receiver, left

11

1080220

1

Bolt with locking pin

693

12

1049470

7

Steel ball

59

13

1033520

1

Driving pin

428

14

1080230

1

Bolt level

836

15

1033530

1

Bolt handle

743


1080240

1

Bolt handle, left

743

16

1047480

1

Socket head screw ISO 4762 - M5 x 16 - 12.9

59

17

1080250

1

Plunger, complete

514

18

1012280

1

Striker pin

610

19

1080260

1

Bolt clamping sleeve


1080270

1

Bolt clamping sleeve, left

20

1080280

1

Nut plate

372

21

1033540

1

Compression spring

112

22

1033720

1

Thumb rest

860


1080290

1

Thumb rest, left

860

23

1080320

1

Breech

762


1080330

1

Breech, left

762

24

1033560

1

Breech wedge

450

25

1113600

1

Front sight, complete

30

1081450

1

Barrel, Sprint nitrided

3995

31

1018720

1

Intermediate ring

272

32

1050800

2

Parallel pin similar to ISO 2338 - 3m6 x 18

59

33

1030350

1

Bolt guide

892

34

1033580

1

Rear sight base

836

35

1048710

3

Countersunk head screw ISO 7046 - M3 x 5

59

36

1033430

1

Receiver


1033680

1

Receiver, left

37

1097870

1

Magazine guide

328

38

1030620

1

Magazine retainer, long

328

39

1050780

1

Parallel pin DNI7 - 3m6 x 12

59

40

1030260

1

Leg spring

93

41

1075250

1

Bushing

73

42

1078100

1

Socket head screw ISO 4762 - M5 x 14 - 10.9

59

43

1030340

1

Guide tongue

93

44

1052110

1

Shoulder screw

73

45

1046130

1

Socket head screw ISO 1207 - M5 x 5

59

46

1012090

1

Trigger assembly 5020

47

1039300

1

Pan head screw

73

48

1039290

1

Pan head screw

73

50

1011600

1

Magazine, complete

750

51

1085910

1

Magazine housing

52

1030310

1

Follower

112

53

1030320

1

Follower spring

73

54

1097880

1

Magazine butt plate

186

60

1097850

1

Stock

61

1033000

1

Abutment

149

62

1098850

4

Elastic compression piece

199

63

1098030

1

Extra cartridge spender

693

64

1103210

1

Countersunk head screw ISO 7046 - M4 x 22

59

65

1030630

1

Swivel rail

458

66

1051060

3

Countersunk head wood screw

59

67

1045880

1

Socket head screw ISO 1207 - M3 x 4

59

68

1030660

1

Swivel rail

328

69

1048900

3

Countersunk head screw

59

70

1100260

2

Raiser block for biathlon stock

613

71

1046480

2

Washer ISO 7089 - 4.3

59

72

1048950

2

Countersunk head screw ISO 7046 - M4 x 30

59

73

1103210

2

Countersunk head screw ISO 7046 - M4 x 22

59

74

1052360

2

Bushing

179

75

1051510

2

Socket head screw

149

76

1018730

2

Clamping piece

77

1051240

4

Countersunk lens head wood screw 4.5 x 45

59

78

1100210

1

Clamping plate

315

79

1047500

4

Socket head screw ISO 4762 - M5 x 18 - 8.8

79

80

1059180

1

Cheek piece

985


1095200

1

Cheek piece, left

90

1019890

1

Cheek piece plate

743

91

1046500

3

Washer ISO 7090 B - 5.3

59

92

1078100

2

Socket head screw ISO 4762 - M5 x14 - 12.9

59

93

1019820

1

Cheek piece column

428

94

1019900

1

Clamping column

285

95

1019960

2

Bolt

73

96

1049750

2

Retaining collar DIN 6799 - 3.2

59

97

1047450

1

Socket head screw ISO 4762 - M5 x 12 - 12.9

59


1021070

1

Butt plate carrier for biathlon, cpl.

98

1093000

3

Nut

112

100

1021130

1

Plate

644

101

1021140

2

Column

285

102

1078070

2

Socket head screw ISO 4762 - M5 x 10 - 10.9

59

104

1034160

1

Hook


1034170

1

Hook complete

350

105

1049770

1

Socket head screw DIN 6912 - M5 x 12

59